Wybieramy generator pary – na co zwrócić szczególną uwagę? – część I

Wybieramy generator pary – na co zwrócić szczególną uwagę? – część I

Nie da się ukryć, że żelazka z generatorem pary stają się coraz popularniejsze. Mając to na uwadze, postanowiliśmy zająć się tym tematem. Dzisiaj zastanowimy się razem z Wami, co wziąć pod uwagę chcąc wybrać najlepszy generator pary. Mamy nadzieję, że nasze porady sprawią, że bez problemu wybierzecie idealne dla siebie urządzenie.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas wyboru generatora pary do żelazka?

Kiedy rozważacie zakup żelazka z generatorem pary, warto zastanowić się nad parametrami, które pozwolą Wam wybrać odpowiednie narzędzie. Aby ułatwić Wam sprawę, w tym i kolejnym artykule opiszemy najważniejsze parametry, które powinny być wzięte pod uwagę. Gotowi na garść cennych informacji? Zaczynamy.

Podstawowe parametry, na które zawsze należy zwrócić uwagę podczas wyboru żelazka z generatorem pary są:

  • ciśnienie pary, mierzone w barach. To od niego zależy to, z jaką efektywnością będzie prasowało żelazko. oferowane na rynku urządzenia wyrzucają parę pod ciśnieniem od 3 do 8 barów;

  • pojemność zbiornika na wodę – choć niektórzy uważają, że nie jest to najważniejszy aspekt, my twierdzimy inaczej. Wydajne żelazko, jeśli prasujesz dużo powinno mieć pojemnik o wielkości od 1,5 do 2,5l. Tylko przy takim urządzeniu nie będziesz musiała co chwilę uzupełniać wody, a pranie będzie efektywne.

  • moc, mierzona w Watach – to ona decyduje nie tylko o szybkości pojawienia się pary, ale również o prędkości nagrzewania żelazka. Tutaj trzeba mieć na uwadze, że generatory dostępne na rynku mają moc od 950 do 3100 W. Jeżeli żelazko będzie wykorzystywać regularnie, np. w pracowni krawieckiej lub pralni chemicznej, kup to z większą mocą.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *