Wybieramy generator pary – na co zwrócić szczególną uwagę? – część II

Wybieramy generator pary – na co zwrócić szczególną uwagę? – część II

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat istotnych aspektów, na które powinno zwrócić się uwagę wybierając generator pary. Omówiliśmy wówczas takie parametry jak: ciśnienie pary, moc urządzenia oraz wielkość pojemnika na wodę. Dziś chcemy zagłębić się jeszcze bardziej w temat i przedstawić Wam kolejne rzeczy, na które koniecznie musicie zwrócić uwagę, jeśli chcecie kupić dobrej jakości produkt. Jesteście ciekawi, co tym razem mamy do powiedzenia? Zachęcamy do lektury.

Co powinno przykuć naszą uwagę?

Nie ulega żadnej wątpliwości że wymienione wyżej aspekty są jednymi z ważniejszych podczas wyboru generatora pary jednak nie tylko one wpływają na prawidłową pracę urządzenia. Jeśli chcesz wykonać dokonać właściwego wyboru, sprawdź co jeszcze powinieneś wziąć pod uwagę podczas kupna generatora pary.

Do właściwości które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę należą:

  • czas podgrzewania, czyli ilość minut których urządzenie potrzebuje, aby od momentu włączenia do pierwszego prasowania, pracowało wydajnie. Standardowo w urządzeniach są to dwie minuty, jednak konstruktorzy dążą do tego, aby czas nagrzewania było o wiele krótszy;

  • wytworzenia pary, czyli ilość uzyskanej pary podczas minuty prasowania. Pamiętaj – im jej więcej, tym szybciej wyprasujesz nawet bardzo pogniecioną tkaninę. Urządzenia dostępne na rynku potrafią wytworzyć od 35 do 150 gramów pary/minutę;

  • wytwornica pary – tutaj musicie zwrócić uwagę, czy ta wbudowana jest w żelazko, czy połączona jest z urządzeniem za pomocą specjalnego kabla, Jeśli wybierzecie ten pierwszy wariant, musicie liczyć się z tym, że będzie miała znacznie mniejszą pojemność, a co za tym idzie – żelazko będzie mniej wydajne.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *