Żelazko z generatorem pary – co powinnaś o nim wiedzieć?

Żelazko z generatorem pary – co powinnaś o nim wiedzieć?

Nie da się ukryć, że coraz więcej gospodyń domowych wymienia swoje tradycyjne żelazka na te, które posiadają generator pary. Dlaczego tego rodzaju urządzenia robią taką furorę? Co powinno się wziąć pod uwagę podczas ich wyboru? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Kto powinien zaopatrzyć się w żelazko z generatorem pary?

Zdania na temat wspomnianego urządzenia są podzielone. Jedni uważają, że żelazko z generatorem pary nie nadaje się do użytku domowego i sprawdzi się jedynie w pracowniach krawieckich lub pralniach chemicznych, gdzie prasowania zawsze jest dużo, inni zaś twierdzą, że śmiało można je wykorzystać w domowym zaciszu. Jaka jest prawda? Niech każdy odpowie sobie na to pytanie sam. My jednak uważamy, że jeśli gospodyni domowa prasuje dużo i to nie zawsze są tradycyjne materiały, z którymi nie ma problemu, warto, aby zaopatrzyła się w żelazko z generatorem pary, dzięki któremu wspomniana czynność będzie znacznie łatwiejsza. Zastanówmy się zatem wspólnie, co oprócz mocy i wielkości pojemnika na wodę powinno wziąć się pod uwagę, podczas wyboru odpowiedniego urządzenia. Oto najważniejsze parametry:

  • materiał, z jakiego została zrobiona stopa żelazka – wbrew pozorom jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ to od tego zależy komfort prasowania. Na rynku można spotkać stopy wykonane z aluminium, stali, teflonu, granitu lub ceramiczne. Czasami zdarzają się również emaliowane czy szklane;

  • długość przewodu – tutaj musisz zastanowić się, gdzie najczęściej będziesz stawiała deskę do prasowania. Od tego uzależniona będzie długość kabla żelazka. Te wahają się między 1,6 a 2 metry.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *